Automatyczna strzykawka do podawania radiofarmaceutyków PET

Automatyczna strzykawka do podawania radiofarmaceutyków PET

Automatyczna strzykawka do podawania radiofarmaceutyku dla PET, to urządzenie zapewniające bezpieczną i automatyczną metodę podawania roztworu radioaktywnego pacjentowi. Radiofarmaceutyk i roztwór soli fizjologicznej wstrzykuje się zgodnie z procedurą wybraną na komputerze sterującym.

Urządzenie ogranicza bezpośredni kontakt personelu ze strzykawką podczas podawania. Dzięki unikatowego mechanizmowi dawki otrzymywane na palce redukują się do minimum w porównaniu do manualnego użytkowania. Ponadto użytkownik może wybrać prędkość podawania, co chroni pacjenta przed niechcianymi problemami związanymi z budową naczyń krwionośnych (np. wynaczynienie, pęknięcie żyły itd). Pacjent z kolei za każdym razem otrzymuje jednolitą dawkę. Stacja współpracuje ze strzykawkami 2 ml, 3 ml, 5 ml i 10 ml (90Y Zevalin).

Konstrukcja urządzenia, cel i zastosowanie

Co więcej, główną misją, która kierowała personelem w trakcie projektowania urządzenia, była ochrona radiologiczna personelu medycznego przed niepożądanym działaniem promieniowania.  Półautomatyczny oraz całkowicie w pełni automatyczny mechanizm strzykawki pozwala na uzyskanie lepszych efektów. Poprzez komputerową kontrolę dawka wstrzykuje się równomiernie przez cały zadany czas. Dodatkowo na komputerze sterującym użytkownik wybiera szybkość lub czas podawania za pomocą dedykowanego oprogramowania. Po podaniu reszta aktywności jest automatycznie wypłukiwana roztworem soli fizjologicznej przygotowanym wcześniej w innej strzykawce.

Krótki opis urządzenia i podstawowe specyfikacje

Należy tutaj wspomnieć, że urządzenie składa się z następujących części: podstawy, suwaka trzymającego strzykawkę z roztworem soli fizjologicznej i trójnika oraz dwóch ramion, aby docisnąć tłoki strzykawek. Użytkownik obsługuje stację przez specjalne oprogramowanie w komputerze lub ręcznie przez manipulowanie pokrętłem. Co więcej, przewód zawierający strzykawkę z solą fizjologiczną i trójnik z igłą należy wcześniej przygotować w suwaku. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybkie i łatwe połączenie strzykawki z dawką zapewnia jej stożek przymocowany do szczęki. Ponadto powietrze jest wypłukiwane z rurki przez ramię boczne. Strzykawka zawierająca dawkę dla pacjenta wewnątrz osłony znajduje się pod ramieniem pionowym. Po podłączeniu do tłoka strzykawki z dawką, cykl operacyjny rozpoczyna się od komputera. Oprogramowanie oferuje określenie czasu podawania z jednej minuty do trzydziestu minut.

Zapytaj o produkt

Powiązane produkty


Aktualności