Detektory germanowe wysokiej czystości (HPGe)

Detektory germanowe wysokiej czystości (HPGe)

Firma ORTEC jest wiodącym dostawcą półprzewodnikowych detektorów promieniowania o wysokiej rozdzielczości. Detektory te są stosowane w badaniach naukowych, przemyśle komercyjnym, ochronie środowiska, fizyce medycznej oraz bezpieczeństwie wewnętrznym do wykrywania promieniowania gamma, promieniowania rentgenowskiego i cząstek naładowanych.

Jako pionier w branży, ORTEC był pierwszą firmą produkującą detektory, która na początku lat 70-tych XX wieku opracowała własną linię produkcyjną kryształów germanu o wysokiej czystości (HPGe). Od tego czasu firma kontynuuje swoją wiodącą rolę w technologii detektorów HPGe, opracowując pierwszy detektor HPGe typu N oraz pierwszy komercyjny elektrycznie chłodzony detektor HPGe. Ostatnio firma ORTEC wprowadziła na rynek detektory HPGe o szerokim zakresie energii z serii Profile S i C oraz ICS™, zaawansowany zintegrowany elektromechaniczny system chłodzenia kriogenicznego.

Firma ORTEC oferuje również kilka alternatywnych detektorów HPGe do wykrywania promieniowania. Klienci mogą wybierać spośród różnych krzemowych detektorów cząstek naładowanych do spektroskopii alfa i zastosowań badawczych w temperaturze pokojowej lub detektorów scyntylacyjnych do różnych zastosowań w zakresie detekcji promieniowania w temperaturze pokojowej.

Przejdź na stronę producenta

Zapytaj o produkt

Powiązane produkty


Aktualności