Wyciągi radiochemiczne

System kontroli jakości Tracer QC

Wyciągi radiochemiczne, które oferujemy wraz z czeską firmą Lynax, zapewniają doskonałą ochronę w codziennej pracy w gorącym laboratorium zakładu medycyny nuklearnej.

Wyciąg radiochemiczny posiada miejsce na generator znajdujący się za 70 mm warstwą ochronną ołowianych drzwi. 40 mm warstwę ołowiu wzdłuż boków i 30 mm w dół i do tyłu zapewnia dodatkową ochronę. Dodatkowo w przestrzeni laminarnej nad otworem na generator znajduje się obrotowa pokrywa osłonięta 20 mm ołowiu. Ponadto umiejscowienie generatora w promieniowo otwierających się drzwiach umożliwia bardzo szybkie i łatwe jego wymienianie. W związku z ponadczasową konstrukcją, wyciąg radiochemiczny zapewnia dokładną ochronę produktów przed zanieczyszczeniem cząstkami i bakteriami. Laminarny przepływ powietrza klasy „A” całkowicie zmywa generator po otwarciu pokrywy z Pb 20 mm . W dolnej części ramy znajduje się ekranowany pojemnik na odpady, który jest połączony z przestrzenią roboczą komory rurowym wsuwaniem.

Co więcej, przedni panel posiada dwa prostokątne otwory na ręce, a cała konstrukcja przestrzeni laminarnej jest stalowa. Okno wykonane ze szkła ołowianego grubości 36 mm (odpowiednik 10 mm Pb) zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo. Zbiornik na odpady znajduje się w dolnej części stojaka z pojemnikiem na odpady zamontowanym na wahaczu. Przestrzeń laminarna łączy się bezpośrednio z szyjką wlewu pojemnika plastikową rurą.


Aktualności